Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Kącik Technikoludka - przedszkolak w świecie technologii

Kącik Technikoludka to miejsce, w którym znajdziecie Państwo informacje na temat wpływu nowoczesnych technologii na rozwój dzieci, ciekawe artykuły związane z tym tematem, a także przydatne linki do stron internetowych oraz bezpiecznych aplikacji dla dzieci.

Kącik powstał w ramach realizacji (przez grupę IV) ogólnopolskiego projektu “Technikoludek czyli przedszkolak w świecie technologii”, a jednocześnie jest odpowiedzią na priorytet MEN na 2020/2021 r. 

Serdecznie zapraszamy!

 

Nowe technologie mogą wspomagać rozwój dziecka, ale muszą być wykorzystywane mądrze.

W tym miejscu postaramy się zgromadzić dla Państwa odpowiedzi na pytania typu:
Jak zadbać o umiar w używaniu urządzeń ekranowych?
Jak zapewnić dzieciom bezpieczną i pozytywną przygodę z internetem?
Jak rozmawiać i ustalać zasady korzystania z technologii w rodzinie?

 • Broszura "Dzieci w wirtualnej sieci"
 • CYFROFFY KONTAKT SAMSUNG - autorski program stworzony, by wesprzeć rodziców i nauczycieli w kształtowaniu dobrych postaw i nawyków cyfrowych. To przestrzeń do wymiany doświadczeń i sugestii, jak mądrze i kreatywnie budować relacje rodzinne z technologią, która daje, a nie zabiera. 

Znajdziemy tu m.in.:

Rodzinny przewodnik po cyfrowym świecie

Karty edukacyjne dla rodziców

Porady i artykuły ekspertów

 

 • Mama, tata, tablet – o tym, kiedy i jak udostępniać dzieciom tablet i smartfon.

Kampania „Mama, tata, tablet” prowadzona przez Fundację Dzieci Niczyje powstała z myślą o rodzicach dzieci w wieku od 0 do 6 lat. Akcja przestrzega przed zbyt wczesnym i niekontrolowanym udostępnianiem dzieciom urządzeń elektronicznych, jak tablety czy smartfony. Autorzy kampanii wskazują jednocześnie kiedy i jak udostępniać media elektroniczne z pożytkiem dla rozwoju najmłodszych.

Broszura dla rodziców 

 

 • Necio – zabawa w internet

Dobrym wprowadzeniem w świat internetu i urządzeń mobilnych może być projekt edukacyjny „Necio – zabawa w internet”skierowany do dzieci w wieku 4-6 lat, poświęcony bezpiecznemu korzystaniu z internetu. Na potrzeby projektu powstał serwis internetowy zawierający animacje, gry oraz piosenki tłumaczące najmłodszym zasady bezpiecznego korzystania z sieci.
Aplikacja mobilna Necio (dostępna dla systemów Android oraz iOS) stanowi ciekawą zabawę rozwijającą umiejętność obsługi urządzeń dotykowych przez dzieci. Animacje i wierszyki recytowane przez tytułowego robocika są też dobrym pretekstem do rozmów z dzieckiem o zagrożeniach online i ustalenia z nim zasad korzystania z internetu i urządzeń elektronicznych. Necio to także teledyski, bajka, porady dla rodziców oraz propozycje zabaw poza internetem.

 

 • Kampania „Zadbaj o dziecięcy mózg”

Celem kampanii „Zadbaj o dziecięcy mózg” jest zwrócenie uwagi rodziców na potrzebę zachowania równowagi w korzystaniu z urządzeń ekranowych przez dzieci oraz uważnego towarzyszenia dziecku i spędzania z nim czasu bez zbędnych rozpraszaczy w postaci ekranów. Fundacja proponuje rodzicom wprowadzenie do codziennego życia tzw. Domowych Zasad Ekranowych.

 

 • Poradniki dla rodziców doradzające, jak w bezpieczny i przemyślany sposób ustalać dzieciom ilość czasu spędzanego przy ekranach oraz jak wspólnie uzgodnić zasady bezpiecznego grania w gry komputerowe
Domowa edukacja medialna – jak nauczyć dziecko bezpiecznego korzystania z multimediów?
Rozważne granie w gry komputerowe – czas spędzany przed ekranem i inne kwestie

 

 • BeStApp

BeStApp to katalog bezpiecznych aplikacji mobilnych dla dzieci w wieku przedszkolnych (3-6 lat). Odnaleźć tu można wiele propozycji ciekawych aplikacji, które umilą najmłodszym czas i dadzą możliwość rozwoju nowych umiejętności. By ułatwić wybór odpowiedniej aplikacji z katalogu, propozycje zostały uszeregowane w osiem kategorii tematycznych:

 • plastyczne,
 • łamigłówki,
 • zręcznościowe,
 • muzyczne,
 • językowe,
 • przyrodnicze,
 • matematyczne,
 • inne edukacyjne.

Każda aplikacja informuje o kategorii wiekowej odbiorców oraz zawartości reklam i mikropłatności wewnątrz aplikacji.

 

 • Poradniki dla rodziców

Jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w internecie? Poradnik dla rodziców.

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży online. Kompedium dla rodziców i profesjonalistów.

 

 • Badania

Szanse i zagrożenia w obszarze wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK), ze szczególnym uwzględnieniem aplikacji mobilnych (TIK-mobApp) przez dzieci w wieku 3-6 lat
Jacek Pyżalski, Michał Klichowski, Mariusz Przybyła