KLAUZULA INFORMACYJNA

Klub Europa

Działalność KLUBU Europa w naszej szkole 2018/2019:
  • „Co to jest Unia Europejska?" - jak powstała, symbole, hymn Unii, waluta, języki, kraje. Praca z mapą, oglądanie atlasów dla dzieci, słuchanie hymnu.
  • „Wakacyjne wspomnienia" - przybliżenie kultury, zwyczajów i ciekawostek krajów UE odwiedzonych przez dzieci podczas wakacji, oglądanie pamiątek, zdjęć, widokowek, rozpoznawanie flagi, odszukiwanie kraju na mapie.
  • „Polska jako kraj UE" - zapoznanie z położeniem naszego kraju w Europie, symbolami Polski, poznanie hymnu, stolicy, większych miast, zróżnicowania terenu.
  • „Dzień Postaci z Bajek pochodzących z krajów UE" - zabawy muzyczno-ruchowe, konkursy dotyczące znajomości postaci z bajek pochodzących z państw UE, pokaż bajkowych kostiumów przygotowanych przez dzieci.
  • Zorganizowanie na terenie przedszkola wystawy poświęconej bohaterom bajek pochodzących z krajów UE. Zagadki i zabawy dydaktyczne.
  • „100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości" - przygotowania do obchodów: nauka hymnu, wierszy, układów tanecznych. Włączenie dzieci w przygotowania dekoracji oraz inscenizacji pt.: "Krótka historia o niepodległości".
  • „Rekord dla Niepodległej" - uroczysty apel.
  • „OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI" - wycieczka na wystawę przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej. Zapalenie zniczy na Grobie Nieznanego Żołnierza.
  • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka - warsztaty „Znamy swoje prawa". Zabawy dydaktyczne i ruchowo-taneczne uświadamiające dzieciom ich prawa.
  • „Jak obchodzą Święta Bożego Narodzenia nasi koledzy z krajów UE?" - zapoznanie z tradycjami bożonarodzeniowymi.
  • „Odwiedziny w krainie św. Mikołaja" - wyprawa do Finlandii.
  • „A może by w Alpy? - Białe szaleństwo" - uprawianie sportów zimowych w Alpach (Austria, Francja).
  • Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
  • Przygotowanie dzieci do XI Przeglądu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Ojczyzno ma… z tańcem i piosenką w 100 rocznicę odzyskania niepodległości”.
  • Przygotowanie z dziećmi programu artystycznego na Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego.
  • „Wakacyjne podróże te małe i duże – palcem po mapie UE” – dzielenie się swoimi planami i doświadczeniami wakacyjnymi, zgromadzenie folderów ukazujących ciekawe miejsca UE.