Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Klub Europa

Działalność KLUBU Europa w naszej szkole:
 • „Co to jest Unia Europejska?" - jak powstała, symbole, hymn Unii, waluta, języki, kraje. Praca z mapą, oglądanie atlasów dla dzieci, słuchanie hymnu.
 • „Wakacyjne wspomnienia" - przybliżenie kultury, zwyczajów i ciekawostek krajów UE odwiedzonych przez dzieci podczas wakacji, oglądanie pamiątek, zdjęć, widokówek, rozpoznawanie flagi, odszukiwanie kraju na mapie.
 • „Polska jako kraj UE" - zapoznanie z położeniem naszego kraju w Europie, symbolami Polski, poznanie hymnu, stolicy, większych miast, zróżnicowania terenu.
 • „Dzień Postaci z Bajek pochodzących z krajów UE" - zabawy muzyczno-ruchowe, konkursy dotyczące znajomości postaci z bajek pochodzących z państw UE, pokaż bajkowych kostiumów przygotowanych przez dzieci.
 • Zorganizowanie na terenie przedszkola wystawy poświęconej bohaterom bajek pochodzących z krajów UE. Zagadki i zabawy dydaktyczne.
 • „100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości" - przygotowania do obchodów: nauka hymnu, wierszy, układów tanecznych. Włączenie dzieci w przygotowania dekoracji oraz inscenizacji pt.: "Krótka historia o niepodległości".
 • „Rekord dla Niepodległej" - uroczysty apel.
 • „OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI" - wycieczka na wystawę przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej. Zapalenie zniczy na Grobie Nieznanego Żołnierza.
 • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka - warsztaty „Znamy swoje prawa". Zabawy dydaktyczne i ruchowo-taneczne uświadamiające dzieciom ich prawa.
 • „Jak obchodzą Święta Bożego Narodzenia nasi koledzy z krajów UE?" - zapoznanie z tradycjami bożonarodzeniowymi.
 • „Odwiedziny w krainie św. Mikołaja" - wyprawa do Finlandii.
 • „A może by w Alpy? - Białe szaleństwo" - uprawianie sportów zimowych w Alpach (Austria, Francja).
 • Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Przygotowanie dzieci do XI Przeglądu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Ojczyzno ma… z tańcem i piosenką w 100 rocznicę odzyskania niepodległości”.
 • Przygotowanie z dziećmi programu artystycznego na Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego.
 • „Wakacyjne podróże te małe i duże – palcem po mapie UE” – dzielenie się swoimi planami i doświadczeniami wakacyjnymi, zgromadzenie folderów ukazujących ciekawe miejsca UE.