Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Rozkład dnia

6.30 - 8.30 Rozmowy indywidualne i zespołowe wynikające z zainteresowań dzieci, zabawy rozwijające mowę i myślenie, wyzwalające aktywność twórczą i ekspresyjną dzieci. Rozwijanie umiejętności społecznych Zabawy ruchowe inspirowane przez nauczyciela.

8.30 - 9.00 Przygotowanie do śniadania - śniadanie.

9.00 -11.45 Zajęcia dydaktyczne organizowane przez nauczyciela, wspomagające dzieci w rozwijaniu uzdolnień oraz kształtujące czynności intelektualne.
Gry, zabawy ruchowe, zajęcia sportowe, obserwacje przyrodnicze, prace gospodarcze, porządkowe, ogrodnicze na powietrzu - w ogrodzie przedszkolnym, na boisku, w parku. Spacery, wycieczki. Zabawa swobodna dzieci przy niewielkim udziale nauczyciela. Samorzutna aktywność ruchowa, konstrukcyjna, badawcza, wypływająca z inicjatywy dzieci. Sytuacje okolicznościowe, czynności opiekuńcze, samoobsługowe, organizacyjne.

11.45 -12.30 Czynności higieniczne, przygotowanie do obiadu - obiad.

12.30 -14.30 Zajęcia relaksacyjne. Zabawa swobodna dzieci przy niewielkim udziale nauczyciela. Samorzutna aktywność ruchowa, konstrukcyjna, badawcza, wypływająca z inicjatywy dzieci. Praca indywidualna z dziećmi 5 i 6 -letnimi wspierająca rozwój dziecka w zakresie ciekawości, aktywności, samodzielności. Kształtowanie wiadomości i umiejętności, niezbędnych do podjęcia nauki w szkole. Zabawy ruchowe z inicjatywy nauczyciela. Zajęcia dodatkowe.

14.30 -15.00 Przygotowanie do podwieczorku - podwieczorek.

15.00 -17.00 Samorzutna działalność dziecka. Zabawy wg zainteresowań dzieci. Działania nauczyciela utrwalające, wzbogacające i wspierające indywidualny rozwój dziecka.