Informacja Administratora

O nas

Informacje o organizacji pracy przedszkola w roku szkolnym 2023/2024 znajdziecie Państwo w zakładce "Dla rodziców".

Nasza placówka mieści się w budynku wolnostojącym zlokalizowanym przy al. Śmigłego-Rydza 38. Posiada złamane bariery architektoniczne (podjazd dla wózków oraz windę dla dzieci niepełnosprawnych).

W przedszkolu jest 5 grup integracyjnych, każda z nich liczy ok. 20. dzieci w wieku od 2,5 - 8 lat, w tym nie więcej niż 5. dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Przedszkole wyróżnia się estetycznym wystrojem pomieszczeń i przyjaznym otoczeniem placówki. Nasze sale zajęć są przestronne, widne, z węzłem sanitarnym, wyposażone w pomoce dydaktyczne, zabawki i kąciki zabaw, które w wysokim stopniu aktywizują dzieci.

Przedszkole posiada salę rehabilitacji ruchowej oraz gabinety specjalistyczne – logopedyczny i psychologiczny. Posiadamy również przestronny ogród przedszkolny wyposażony w sprzęty do zabaw ruchowych na świeżym powietrzu.

Przedszkole kładzie bardzo duży nacisk na wspomaganie indywidualnego rozwoju każdego dziecka oraz na wyzwalanie wielokierunkowej aktywności dzieci, m.in. poprzez wielozmysłowe poznawanie świata. Dostrzegamy znaczenie edukacji przedszkolnej i jej efektywności w indywidualnym rozwoju dziecka.

Organizujemy interesujące zajęcia edukacyjne, spotkania z ciekawymi ludźmi różnych zawodów (np. strażak, policjant, pszczelarz, ratownik WOPR, pisarz) oraz wiele bliższych i dalszych wycieczek. W przedszkolu realizujemy ogólnopolskie programy prozdrowotne i proekologiczne oraz własne programy  wspierające rozwój poznawczy dzieci, stymulujące rozwój aktywności twórczej i aktywizujące ruchowo. Na terenie przedszkola działają koła zainteresowań: plastyczne, teatralne, origami, naukowe, muzyczne, matematyczne i europejskie.

Od wielu lat nasze przedszkole uczestniczy w cyklicznych imprezach międzyprzedszkolnych, w ramach których odbywają się turnieje warcabowe, spartakiady sportowe, festiwale (m.in. Integracyjny Festiwal Twórczości Artystycznej "Bawmy się razem", Festiwal Piosenki Dzieci Niepełnosprawnych Intelektualnie, Przegląd Piosenki o Łodzi "Skrzydlata Łódź", Festiwal Sztuki Małego Dziecka). W wielu tych imprezach Przedszkolaki zajmują pierwsze miejsce, otrzymują nagrody grand prix i wyróżnienia.

Już od 20 lat nasze Przedszkole jest organizatorem Sportowej Olimpiady Przedszkoli Integracyjnych, której celem jest wspólna zabawa dzieci niepełnosprawnych i zdrowych oraz stworzenie warunków do wzajemnego poznania i zrozumienia, że ograniczenia natury fizycznej czy psychicznej nie stanowią bariery współdziałania. Olimpiada jest również okazją do promowania idei integracji w regionie łódzkim. Impreza ta przygotowuje dzieci do pełnienia roli zawodnika oraz widza.

Organizujemy wiele imprez przedszkolnych i grupowych (m.in. Dzień Pluszowego Misia, Dzień Postaci z Bajek, Walentynki, Bal Karnawałowy, Bal Jesieni), uroczystości z udziałem bliskich (Uroczystość Choinkowa, Dzień Babci i Dziadka, Święto Rodziny, Piknik) oraz dni tematyczne (Dzień Przedszkolaka, Dzień Kota, Pierwszy Dzień Wiosny, Dzień Książki, Dzień Marchewki).

Innowacyjnym działaniem nauczycieli jest organizowanie dla dzieci obchodów dni osób niepełnosprawnych w formie ciekawych, aktywizujących warsztatów.

Od 2012 roku Przedszkole aktywnie działa w "Klubie Europa w Naszej Szkole", który popularyzuje wśród dzieci tematykę europejską. Dzieci co roku biorą udział w przeglądach artystycznych, w konkursach plastycznych, brały także udział w paradzie ulicą Piotrkowską oraz występowały w Klubie Nauczyciela i w dużej sali obrad Urzędu Miasta Łódź.